Už to začalo!

 
Přihlaš se

Poustevna

Představte si malou, skromnou a zabydlenou útlulnu na samotě u lesa v absolutním klidu a tichu. Pouze ze dvorka je slyšet zpěv ptáků a kvokání slepic, v noci pak mrouskání kocourů za občasného hvízdnutí meluzíny... Tak asi tak bychom to rádi měli :-)

Obnažili jsme "Severní zahradu - zázemí Ráje" a spoza kopřiv a trní na nás vykouklo rozkošné malé stavení, v minulosti využívané jako hospodářské - tj. chlívky, porážková místnost a v podkroví holubníky. Aktuálně je také vedeno jako "zbořeniště". Vyklidili jsme hromadu bordelu, kterou sem za ty desetiletí chátrání někdo počástech ubytoval, spočítali škody na budově a střeše a začali fantazírovat...

Chlívek po odkrytí

Do oka nám jako první padla bývalá porážková místnost ("věžička" uprostřed), kde bychom mohli strávit největší mrazy. Podlahovou plochou cca 10m² sice nepatří k největším, ale to by mělo skromnému poustevníkovi přijít jen k duhu. Na hmotné velikosti přece nezáleží :-)

Porážková místnost

Začali jsme tedy opravou střechy a zprůchodněním komína. Honza vyrobil krásné vstupní dveře, omlátili jsme plesnivé omítky, natahali dráty, naházeli jsme zdi, vyrobili provizorní patro na pohodlné spaní v teple (zatím), připojili kamna (nesmrtelný petry) a zapojili zásuvky. Třešničkou na dortu bylo přidělávání lucerničky nad vchod :-). Zima přišla časně a prudce, pěknou podlahu (zatím drolící se starý beton) si tedy necháme až na jaro, hlavně musíme stihnout zateplit podkroví...

Patro na spaní Útulna

A už se hřejeme. Bohužel, část prostoru nedobrovolně zabraly různé věci, co nesmějí přemrznout (v hangáru je pod nulou), takže současný stav je řekněme "obsazenější". Ale i tak se nám sem vejdou vlastně všichni, včetně Kloua. "Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí!" Tak klidně přijeď, dobrodruhu! ;-)

Útulna aktuálně
   Díky za pomoc: Dobri.cz [ TISKNI ]    lll